Cihanbeyli’de Ayşe Türkmenoğlu Hanımeli Anıt Parkı inşaatı tüm hızıyla devam ediyor - Yeniceoba Haber | Bölgenin Sesi


Cihanbeyli’de Ayşe Türkmenoğlu Hanımeli Anıt Parkı inşaatı tüm hızıyla devam ediyor

Cihanbeyli’de Ayşe Türkmenoğlu Hanımeli Anıt Parkı inşaatı tüm hızıyla devam ediyor
Bu haber 2567 kere okunmuş.24 Mayıs 2017, Çarşamba - 17:24

Cihanbeyli Belediyesi  hizmette öncülüğünü korumaya devam ediyor.Bir biri ardına sıralanan dev eserler yükselmeye devam ediyor. Mahalle Konakları, Gençlik Merkezi,Beyler Konağı, Kordon Boyu,Sentetik Halı Sahalar,Beylere Konağı gibi önemli eserler kazandırdığı ilçeye, Orhan Erdem Trafik Eğitim Parkı ve Go Kart Tesisleri projesinin yanına ek olarak Ayşe Türkmenoğlu Hanımeli Anıt Parkı inşaa ediliyor.

Cihanbeyli Belediyesi, Mahalle Konakları, Gençlik Merkezi, Beyler Konağı, Kordon Boyu,Halk Eğitim Merkezi ve Spor Kompleksi,Beyler Konağı, gibi önemli çalışmalar kazandırdığı ilçeye,  Orhan Erdem Trafik Eğitim Parkı ve Go Kart projesinin yanına ek olarak  Ayşe Türkmenoğlu Hanımeli Anıt Parkı’nı ekliyor.

Gölet mevkiine kazandırılan 15 Temmuz Şehitler Parkı,Orhan Erdem Trafik Eğitim Parkı, Gölet Bendi gibi projelerin bir diğeri de  Hanımeli Çarşısı olacak. T.C Kültür ve Turizm  Bakanlığı  ile yapılan protokol kapsamında Ayşe Türkmenoğlu Hanımeli Anıt Parkı projesinde ,hanımlarımızın el becerilerini,yöreye ait kültürel değerlerini sergileyebilecekleri butik satış yerleri bulunacak. Proje toplamda 2 milyon 297 bin liraya mal olacak. Aynı bölgeye yapılan  çarşının içerisindeki 600 kişilik Anfi Tiyatro alanı ile artık  ilçedeki açık hava gösterileri ve sinema gösterileri bu alanda rahatça yapılabilecek. 20 adet farklı renklerde konteynerlerin içerisinde, hanımlar kendi ürettikleri el işi malzemeleri satabilecekler. İçerisindeki Anıt Meydanda ise belediyenin 3 boyutlu logosu yer alacak.

Cihanbeyli’ye dev projeler kazandırdıklarını dile getiren Belediye Başkanı Mehmet Kale, ’’Cihanbeyli hizmet noktasında altın dönemini yaşıyor. Göreve gelmeden önce vatandaşlarımıza vermiş olduğumuz sözleri 3 yıllık süreç içerisinde yerine getirdik. Birçok dev eserin altına imzamızı attık. Ancak bunlarla yetinmiyoruz. Halkımız hizmetin en iyisine layık.  Ayşe Türkmenoğlu Hanımeli Anıt  Parkımız ilçemize hayırlı olsun. Bu çalışmaları yaparken bizlerden desteklerini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza, bakanlarımıza, milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve vatandaşlarımıza şükranlarımı arz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Halkın hizmetine sunulan 120 bin metrekarelik ‘15 Temmuz Şehitler Parkı’nın yanına ‘ Ayşe Türkmenoğlu Hanımeli Anıt Park’ ile ‘ Orhan Erdem Trafik Eğitim Parkı ve Go Kart Tesisinin  kazandırılmasıyla, Cihanbeyli 250 bin metrekarelik dev bir yaşam alanına kavuşacak.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 9 = ?

 

buraya tıklayınız
haber yazılımı: buki