MEDYA DEMEK HALK OLMAKTIR! - Özkan Öcal - Yeniceoba Haber | Bölgenin SesiMEDYA DEMEK HALK OLMAKTIR!

Bu makale 1911 kere okunmuş.06 Haziran 2013, Perşembe - 23:07
hezkirin @ gmail.com

Medya ya satılmış, ya da satın alınmış, hangisi olursa olsun hiç bir şey farketmez, sonuçta ikiside aldatmacadan başka bir şey değil.

Asıl şaşkınlık insanların böyle bir medyayı yıllarca parayla satın alıp okumaları ...
Gerçekleri bildikleri halde herşeye seyirci kalmaları, susmaları ve yaşam meydanını yalan dolan dolu bir medyaya bırakmaları ...


Medya silahtır, medya korumadır ama halk için. Biz yıllarca halkı sürüm süründüren bir medya tanıdık hep. Halkın dostu olması gerekirken, dost görünüp vuran bir medya, her fırsatta ve her yerde. Bilmemek neyse ne de ama yalnış bilmek ne kadar büyük bir tehlikedir herkes bilir ve bu millet hep bunun çilesini haddinden fazla çekti. Şimdi soruyorum bu halkın bu güzel halkın, acı çekmiş bir halkın insanca yaşama zamanı gelmedimi, haketmedimi insanca yazan çizen bir medyayla?

Koyun gibisiniz, sakin, suskun, öylece, orada, burada, şurada...Aptal gibisiniz.. meydan benim, sizi sürüm süründüreceğim diyen bir medya istemiyoruz.

Halk uyandı artık, çünkü artık halklar dostluk, kardeşçesine yaşamak istiyor, savaşın resmini, sesini, okumasını istemiyor kimse. Ortalığı hep karıştırmak isteyen birkaç kana susamıştan başka, ama onlarda birgün kendi kanlarında boğulacaklar.
Özgürlük şemşiyesinin altında herkese yer var, yağmurlarda ıslanmayalım, yıldırımlara hedef olmayalım.
Artık hiç bir şey bu özgür düşünceyi yıkamaz. Beyinciklerin sonu geldi. Halka açılan bir savaş er geç kaybetmeye mahkumdur, ama kaybedilen herşeyde geri gelmez.

Medya dedin mi, insanlığın tarafında olur, haksızın yanında değil
medya dedin mi insanların ezilmelerine müsaade vermez. Ezilip ve özgürlüklerinin ellerinden alınmasına destek olmak değil.
Hep yaşadık, hep gördük ve tek anlam verebildik sonunda 'Yalancı medya, aldatan medya, vicdansız medya artık bir medyaya yakışmayacak ne varsa ardında.

Medya dedin mi, doğruyu yazar, söyler, bildirir, uyandırır aldatılan bir halkı, soyuna, dinine, diline, rengine, hiç bir ayrıcalık yapmadan, doğruluktan sapmadan, el etek öpmeden, aydınlatan orayı, şurayı, burayı, her yanı ve her karanlığı ...

Medya demek, karanlığa ışık olmaktır ...
Medya demek, korkmaz, cesur, vicdanlı, inançsız, dinsiz, dilsiz, memleketsiz, sahipsiz, yalansız, özgürce, halkın yanında olmaktır,
Medya demek halk olmaktır...
Medya demek halka düşman olanın, tövbe estağfurullah ...

Özkan Öcal
www.facebook.com/legerin

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 5 = ?

 

haber yazılımı: buki