Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, özellikle spora ve gençlere yönelik projeleri çok önemsediklerini belirterek, “Daha önce 1 tane bile olmayan sentetik çim sahadan şu anda ilçemizde 27 adet var. Gençlerimiz için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, yaptığı açıklamada belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi. Projeleri planlarken çocukların ve gençlerin ihtiyaçlarını ön planda tuttuklarını ifade eden Başkan Kale, ilçede şu anda iki yüzme havuzu inşaatının devam ettiğini hatırlattı. Okullarda ve mahallelerde gençlere yeni spor alanları kazandırdıklarını belirten Başkan Kale, sentetik çim sahalara dikkat çekti. Kale “Bizden önce yoktu. Şu anda 27 adet var. Bunlardan 5'i FIFA standartlarında. Güzel ilçemiz Cihanbeyli’ye sentetik çim sahalar kazandırdık. Her defasında içten muhabbetleri ve sarılmalarıyla bizlere sevgilerini gösteren çocuklarımız ve gençlerimiz için gece-gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“KONYA CADDESİ ÖRNEK OLACAK”

İlçede yürüttükleri cadde ve yol çalışmaları hakkında da bilgi veren Kale, bu kapsamda Konya Caddesi’ni de ilmek ilmek dokuduklarını kaydetti. Çalışmaları yerinde inceleyen Kale “Alt yapısını tamamen yenilediğimiz Konya Caddesinde her detayın üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Cihanbeyli'nin altyapısını cesur ve kararlı adımlarla yeniliyoruz. Yağmur suyu drenaj hattı da bu çalışmaların bir parçası... Konya Caddesinde bir taraftan bu hattı döşeme, beraberinde de prestij cadde çalışmasını yürütüyoruz. İlçemizin en eski caddesi her bakımdan muhteşem bir görünüme kavuşarak örnek olacak” dedi.

KALE’DEN KUŞÇA VE YENİCOBA’YA MÜJDE

İlçede yeşil alanların artırılması çalışmalarına da büyük önem verdiklerini anlatan Kale, Kuşça ve Yeniceoba Mahallelerine yeni parklar kazandıracaklarını açıkladı. Kale “Mahallelerimize hemşehrilerimin hoşça vakit geçirebilecekleri muhteşem parklar kazandırıyoruz. Çalışmalara önümüzdeki günlerde başlıyoruz. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.